FAQ


Wasze najczęstsze pytania:

Co powinienem wiedzieć, jeśli chcę zapisać Dziecko do BEST START Academy?


Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:50 do 16:00 lub 16.30. Przyjmujemy Dzieci od 2. roku życia. W ciągu dnia z Dziećmi przebywają nauczyciele polskojęzyczni oraz nauczyciele anglojęzyczni(Native Speakerzy), którzy zwracają się do Dzieci wyłącznie w języku angielskim. W każdej grupie przewidzianych jest 2 godziny dziennie z Native Speaker’em.

W jakiś sposób prowadzone są zajęcia?


Zajęcia w przedszkolu odbywają się w grupach, po angielsku i są prowadzone przez nauczycieli polskojęzycznych i nauczycieli anglojęzycznych. Maluchy poprzez zabawę biorą udział w intensywnych ćwiczeniach językowych, poznają nowe słownictwo, zwroty, struktury gramatyczne i uczą się poprawnej wymowy. Dzieci śpiewają i uczą się nowych piosenek, wierszyków oraz rymowanek, słuchają bajek i bawią się w wyliczanki, przygotowują przedstawienia lub odgrywają scenki z życia wzięte, by w naturalny sposób poznać  i przyswoić drugi język. Program MEN realizowany jest wyłącznie po angielsku, dzięki czemu Dziecko nie uczy się języka angielskiego w sztucznie stworzonej scenerii, ale automatycznie traktuje nowy język jako coś naturalnego, przyswajając go bez żadnych problemow.

Maluchy uczą się wyrażać swoje emocje poprzez to, co tworzą. Nabywają umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi, rozwijają sprawności manualne i ruchowe, kształtują wyobraźnię, rozbudzają zainteresowania, uczą się samodzielności i współpracy z innymi. Osiągają odpowiedni poziom rozwoju fizycznego, intelektualnego i emocjonalnego, ułatwiający start szkolny i sukcesy w nauce.

 

Kto prowadzi zajęcia ?

 

W ciągu dnia opiekę nad Maluszkami sprawują polskojęzyczni nauczyciele oraz nauczyciele anglojęzyczni (Native Speakerzy). Kadra nauczycielska to wykwalifikowani polskojęzyczni nauczyciele, posiadający doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Doświadczenie to zdobyli za granicą lub w Polsce, pracując w przedszkolach i szkołach podstawowych. Native Speaker nie zna języka polskiego i posiada certyfikat uprawniający go do nauczania Dzieci. Poprzez kontakt  z Native Speaker’em Dzieci przyswajają język angielski w sposób naturalny. Nad całością pracy nauczycieli czuwa dyrektor przedszkola. Wszyscy nauczyciele wyróżniają się ogromną checią do pracy, zamiłowaniem do pracy z dziećmi, entuzjazmem, kreatywnością oraz łatwością w nawiązywaniu kontaktu z Dziećmi. W trakcie zajęć nauczyciele zwracają szczególną uwagę na rozwój wszystkich sprawności intelektualnych, fizycznych i manualnych swoich Wychowanków, inicjujac różne gry i zabawy. Nauczyciele zachęcają Maluszki do aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach, dbając jednocześnie o to, aby odbywająca się poprzez zabawę nauka była zawsze przyjemna i efektywna.

 

Czy Mój Maluszek da sobie radę, jeśli nie mówi po angielsku?

 

Oczywiście, że tak! Nauczyciele mówiąc tylko po angielsku, wykorzystują różne pomoce dydaktyczne, wprowadzając nowe słownictwo. Każde nowe słowo poparte jest ilustracją, gestem, mimiką itp. Taka metoda pozwala Dzieciom kojarzyć usłyszane słowo lub zwrot z przedmiotem lub gestem zademonstrowanym przez nauczyciela. Nasi nauczyciele mają wspaniałe podejście do Dzieci, którym w trakcie zabaw i zajeć nie przeszkadza fakt, że słysza inny niz ojczysty język. W taki sposób Maluszki bardzo szybko poznają słówka, z których następnie konstruują proste zdania i pytania. Podczas tych zajęć większość ćwiczeń oparta jest na zabawie, a wszystko po to by Dzieci znajdowały w tym jak najwięcej przyjemności. W trakcie zajęć Maluchy rysują, malują, kleją, wycinają, wykonują różne ćwiczenia, w czasie których kontakt z nauczycielem anglojęzycznym pozwala Im na poznawanie nowych zwrotów. W razie problemów nauczyciele polskojezyczni mogą Dzieciom pomóc.

 

 

Czy jest możliwość wzięcia udziału w zajęciach?

 

TAK!  Możecie Państwo zobaczyć jak funkcjonuje nasze przedszkole. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z sekretariatem przedszkola w celu umówienia indywidualnego terminu wizyty. Zapraszamy również na zajecia adaptacyjne. Obserwując zajęcia możecie Panstwo zobaczyć, jak wygląda komunikacja między Dziećmi a nauczycielami. Nauczyciele wykorzystując swoje doświadczenie w pracy z Dziećmi, w bardzo łatwy sposób nawiązują z Nimi kontakt.

 

Co to są zajęcia adaptacyjne?

 

Na zajęciach adaptacyjnych oferujemy Rodzicom i Dzieciom dwie godziny zajęć, w ramach których nasi nauczyciele przedszkolni poprowadzą  zajęcia z Maluszkami, by Te mogly sie łatwiej oswoić z nowym środowiskiem i kolegami. Na zajęciach pokażemy Państwu przykładowe czynności, zabawy itp., które będą wykorzystywane na zajęciach. Podczas zajęć Maluszki uczą się współpracy w grupie, oraz uczestnictwa w zabawach muzyczno-ruchowych i artystycznych.

Główne cele zajęć adaptacyjnych:

– wprowadzenie Dziecka w nowe środowisko przedszkola oraz zapoznanie się z  salami, zabawkami, nauczycielami.
– ułatwienie Maluszkowi startu w przedszkolu.
– zapoznanie Dziecka z ciekawymi formami i metodami różnych zabaw i zajęć.
– udzielanie rodzicom cennych wskazówek i porad dotyczących rozwoju ich Pociech.

Zajęcia adaptacyjne dla Dzieci rozpoczynających naukę w przedszkolu we wrześniu po raz pierwszy organizowane są w ostatnich dniach sierpnia. Zajęcia te są również później kontynuowane w formie spotkań dla Rodziców, w celu poinformowania o postepach Waszej Pociechy. O terminach takich spotkań zostaniecie Państwo zawiadomieni.

 

Jaki program dydaktyczny realizowany jest w BEST START Academy?

 

Praca wychowawczo-dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest na podstawie:

– innowacyjnej metody CLIL- Content and Language Integrated Learning. Metoda ta wprowadza Dzieci w świat języka angielskiego bardzo naturalnie. Język obcy nie jest celem, a narzędziem do uzyskania odpowiedzi na pytania, dyskutowania, zabawy itp.

-programów znajdujących się w wykazie MEN realizowanych w języku angielskim i zgodnych z brytyjskim programem nauczania Early Years Foundation Stage Learning (EYFS).

Ponadto wzbogacamy codzienne zabawy i zajęcia z Dziećmi wykorzystując elementy metod wspomagających Ich rozwój. Szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce Program dydaktyczny.

 

Jak wyglądaja posilki?

 

W ramach wyżywienia Dzieci spożywają drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. W ramach śniadania Dzieci jedzą przygotowane przez Rodziców kanapki/jogurty itp., a nauczyciele podają Im herbatę/wodę. Drugie śniadanko, obiady i podwieczorki przygotowywane są i dowożone przez firmę cateringową z Wojkowic. W ramach obiadu serwowana jest zupka oraz drugie danie. Po południu dzieciom podawany jest podwieczorek. Personel zwraca szczególną uwagę na dzieci z alergiami pokarmowymi. Dzieci, które mają alergię, mają zamawiane inne posiłki niż cała grupa. Wypełniając kartę zapisu rodzice zaznaczają, na co dziecko ma alergię. Takie informacje trafiają do nauczycieli, którzy odpowiedzialni są za to, aby dziecko nie dostawało nic, na co jest uczulone.

 

Czy dzieci często wychodzą na podwórko?

 

Tak. Każda grupa pod opieką swojego nauczyciela codziennie spędza część dnia na świeżym powietrzu, chyba że nie sprzyjają temu warunki pogodowe (opady deszczu, silny wiatr, bardzo wysoka lub zbyt niska temperatura).

 

Czy jest leżakowanie?

 

Tak. Codziennie po obiedzie Dzieci mają czas na odpoczynek na leżaczkach, chyba, że Rodzic wyraźnie zaznaczy, że nie chce, aby Jego Dziecko leżakowało.

 

Czy w przypadku zapisania rodzeństwa jest zniżka

 

Tak. Na drugie i następne Dziecko zapisane do naszego przedszkola udzielamy 100zł rabatu.

 

Jak zapisać Maluszka do przedszkola?

 

Zapisy rozpoczynają się w marcu i trwają aż do wyczerpania wolnych miejsc. Formularze zapisu do wypełnienia online znajdują sięw zakładce Zapisy.

 

Ile wynosi czesne za przedszkole?

Prosimy o kontakt telefoniczny  w sprawie czesnego.