Nauczyciele


 

 

Kadra nauczycielska to wykwalifikowani i doświadczeni polscy nauczyciele z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz dyplomowany nauczyciel anglojęzyczny, posiadający doświadczenie w pracy z małymi dziećmi.  Nie zna języka polskiego, dzięki czemu dzieci przez cały czas mają kontakt z naturalnym językiem angielskim.

Nasi nauczyciele wyróżniają się ogromnym entuzjazmem i łatwością nawiązywania kontaktu z Dziećmi. Są świetnymi obserwatorami, chcą i potrafią pomagać dzieciom w nauce. W trakcie zajęć nauczyciele zwracają szczególną uwagę na rozwój wszystkich sprawności intelektualnych, fizycznych i manualnych swoich Wychowanków, stosując różne gry i zabawy. Poświęcając dzieciom maksimum uwag, zachęcają Je do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, dbając jednocześnie o to, aby odbywająca się poprzez zabawę nauka była zawsze przyjemna i efektywna.

 

248
    Aleksandra Kolczok  (właścicielka BEST START Academy i wychowawca)

 

Jako nauczycielka, przez większość czasu pracowałam z Dziećmi wieku 2-7 lat w Middle Park Primary School w Londynie, gdzie przez 3 miesiące byłam wolontariuszką, a później wychowawcą klasowym w przedszkolu, zerówce i pierwszej klasie szkoły podstawowej.  W Londynie zaznajomiłam się z brytyjskim programem nauczania, Early Years Foundation Stage Learning. Brałam udział również w tzw. Leśnej Szkole (Forest School), gdzie roześmiane od ucha do ucha Maluszki, odziane w wodoodporne kombinezony i kalosze poznawały świat  poprzez robienie zup i innych przysmaków błotnych, obserwacje ptaków i robaczków za pomocą lupy, robienie szałasów, zjeżdżalni błotnych, picie gorącej czekolady w magicznym kole  i wiele innych atrakcji. Praca z Dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia, a widok uśmiechniętych buzi Dzieci wielką radość.  Po powrocie do Polski, moim ogromnym marzeniem było otworzyć przedszkole, które byłoby miejscem gdzie, podobnie jak w Londynie,  Dzieci miałyby dużo frajdy, zabawy, w którym słychać byłoby Ich głośny śmiech, gdzie czułyby się bezpieczne i docenione , w którym każde Dziecko traktowane byłoby indywidualnie, rozwijając drzemiący w Nim potencjał,  i wreszcie, miejsce, które zapewniałoby najlepszy start w życie dla każdego Maluszka. I tak powstało BEST START Academy…

 

SONY DSC

Kanayo Nnonyelu (asystent wychowawcy- Native Speaker)

 

Pochodzę z Greenwich, w Londynie. Posiadam wykształcenie wyższe oraz doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Pracowałem i nadal pracuję z uczniami w każdym wieku – począwszy od 2-letnich Dzieciaczków, po osoby dorosłe. Po otrzymaniu certyfikatu TESOL  Level 5 w w londyńskim Trinity College, dającego mi uprawnienia do nauczania Dzieci, pracowałem na kursach wakacyjnych w Anglii, ucząc angielskiego dzieci z wielu krajów Europy. Przez ostatnie dwa lata pracowałem w Szkole Języków Obcych w Tarnowskich Górach.  Praca z Dziećmi daje mi ogromną satysfakcję. Moje zajęcia z Maluchami to kreatywna nauka przez zabawę. Największą nagrodą jest dla mnie radość i uśmiech na twarzach Dzieci.

Wolne chwile spędzam z moja 2,5-letnia córeczką i 12-letnim synem. Uwielbiam podróżować i odkrywać nowe kultury. Ponadto moimi hobby są piłka nożna, czytanie książek i taniec.