O nas


ja mspbsa

Jesteśmy jedyną w Tarnowskich Górach Międzynarodową Szkołą Podstawową realizującą dwie podstawy programowe – polską i brytyjską. Zajęcia odbywają się w nowowybudowanym i oddanym do użytkowania w 2017r. budynku Integracyjnego Centrum Rozwoju Dziecka w centrum Tarnowskich Gór.

Jako jedyne przedszkole w regionie, BEST START Academy oferuje innowacyjną metodę  CLIL- Content and Language Integrated Learning. Metoda ta wprowadza Dzieci w świat języka angielskiego bardzo naturalnie. Język obcy nie jest celem, a narzędziem do uzyskania odpowiedzi na pytania, dyskutowania, zabawy itp. Program MEN realizowany jest dwutorowo w języku angielskim oraz języku polskim. Wprowadzane są również brytyjskie programy nauczania Early Years Foundation Stage Learning (EYFS).

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych  nauczycieli polskojęzycznych, którzy w trakcie pracy z dziećmi posługują się wyłącznie językiem angielskim oraz przez nauczyciela anglojęzycznego (Native Speaker’a). Jeden z wychowawców polskojęzycznych  zdobył doświadczenie w Londynie, gdzie przez 4 lata pracował zarówno w przedszkolu, jak i w szkole podstawowej. Native Speaker, pracujący w BEST START Academy, posiada certyfikaty językowe uprawniające go do nauczania dzieci oraz zwraca się do Nich cały czas po angielsku. W każdej z grup Dzieci przewidziane są zajęcia z Native Speaker’em. Język angielski nie jest więc dodatkową lekcją, jak w innych przedszkolach, ale obejmuje naukę języka angielskiego w czasie trwania wszystkich zajęć. Są to zajęcia artystyczne, plastyczne, gimnastyczne, śpiew, słuchanie bajek, nauka liczenia oraz logicznego myślenia . Język angielski towarzyszy Dzieciom  podczas posiłków, zabaw inicjowanych przez Nie oraz w trakcie spacerów. Dzięki temu Przedszkolaki bardzo szybko przyswajają prawidłową wymowę, akcent i intonację, opanowują podstawowe zwroty potrzebne  w codziennej komunikacji i potrafią zastosować je w odpowiednich kontekstach.
Dzięki programowi EYFS Dzieci rozwijają wiedzę o otaczającym je świecie, a także doświadczają zjawisk fizycznych i matematycznych,  rozwijając przy tym kreatywność. Rozwój osobisty, społeczny i emocjonalny Przedszkolaków jest odpowiednio stymulowany.
Nasi wychowawcy prowadzą Dzieci we wczesnym etapie Ich edukacji, zapewniając Im rozwój i kompetentną opiekę w bardzo przyjaznym środowisku.

 

Dlaczego to właśnie do nas warto dołączyć?

 

– W trakcie codziennych zajęć pokażemy Twojemu Dziecku , że nauka języka angielskiego może być tak samo łatwa i przyjemna jak nauka języka ojczystego.

– Mamy indywidualne podejście do każdego Maluszka oraz zapewniamy atmosferę wzajemnego szacunku

– Program realizujemy w języku angielskim, przez co Twoje Dziecko pozna świat angielskiego  w  sposób bardzo naturalny, a po ukończeniu BEST START Academy będzie mówić płynnie po angielsku.

– Tylko u nas pracuje  wysoce wykwalifikowana kadra polskojęzyczna i anglojęzyczna (Native Speaker).

– Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo.

– Nasze przedszkole jest przyjazne alergikom.

– Zapewniamy stały kontakt Rodziców z BEST START Academy oraz przekazywanie informacji na temat postępów Twojego Dziecka.

– Oferujemy różnorodne zajęcia dodatkowe: zajęcia artystyczne,  kulinarne, rytmikę, warsztaty etnologiczne, gimnastykę korekcyjną, wyjścia do teatru, muzeum, wycieczki wyjazdowe oraz integracyjne.

– Oferujemy bezpłatne zajęcia adaptacyjne dla Twojego Maluszka.

– Zapewniamy codzienne spacery na świeżym powietrzu oraz zabawę na placu zabaw.

 

Godziny otwarcia:

Przedszkole i Szkoła czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:50 do 16:30.

 

 Nasza lokalizacja:

Atrakcyjne lokalizacje w centrum Tarnowskich Gór przy ul. Legionów 37c oraz przy ul. Skośnej 10c,  zapewniają Dzieciom komfortową i bezpieczną przestrzeń do nauki i zabawy. Obiekt składa się z 6 przestronnych sal dydaktycznych, pomieszczeń administracyjno-gospodarczych, sali sportowej, własnej sali do terapii Integracji Sensorycznej SI, zielonego ogrodu, szatni, węzłów sanitarnych oraz pełnego zaplecza kuchennego. Budynki są w pełni przystosowane dla Osób niepełnosprawnych. Przyjemna i ciepła kolorystyka pomieszczeń oraz odpowiednie pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki, stwarzają optymalne warunki do nauki i zabawy dla kazdego Malucha. Wszystkie pomieszczenia spełniają wymogi ochrony PPOŻ i BHP.

Zaplecze części Szkoły Podstawowej gotowe jest na ralizację dwoch etapów edukacji. Etap I to klasy I-III, etap II to klasy IV-VIII. Realizujmy dwie podstawy programowe-polską oraz brytyjską. W szkole zapewniamy zajęcia z Native Speaker’em, drugi język obcy, naukę pływania na basenie, zajęcia robotyki, zajęcia taneczno-ruchowe oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Nauka w szkole dla dzieci z orzeczeniem jest całkowicie bezpłatna. Gwarantujemy małe oddziały klasowe- maksymalnie 18 dzieci w grupie. Posiadamy własną salę Integracji Sensorycznej oraz terapeutę z kwalifikacjami do pełnej diagnozy i terapii SI. Komunikację między poszczególnymi piętrami budynku ułatwia dźwig osobowy.

Bliskość parku miejskiego, zieleni, Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury , gdzie znajdują się 2 bezpieczne place zabaw, czynią lokalizacje obu obiektów bardzo atrakcyjnymi.

 

Posiłki:

Mamy swoją własną i pyszną kuchnię. Menu jest urozmaicone i dostosowane do potrzeb żywieniowych Dzieci. W ramach wyżywienia Dzieci  spożywają przygotowywane w przedszkolu zdrowe śniadanko, obiad składający się z dwóch dań i kompociku oraz podwieczorek.
Personel uwzględnia zalecenia dietetyczne dla dzieci z alergiami pokarmowymi.

 

* Dyrektor przedszkola może podjąć decyzję o zwiększeniu liczby dzieci w grupie o 2 osoby oraz w wyniku zakończenia rekrutacji o połączeniu grup wiekowych.